Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

NABÓR NA STANOWISKO MODERATORA NAPISÓW
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Inne o NapiProjekt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 12:04    Temat postu: NABÓR NA STANOWISKO MODERATORA NAPISÓW Odpowiedz z cytatem

Ostatnio jakość pobieranych przez NapiProjekt napisów pogorszyła się, jak mogliście zauważyć, albo chociaż przeczytać skargi na ten temat na forum. Spowodowane jest to tym, że obecna ilośa moderatorów napisów nie jest wystarczająca żeby na bieżąco weryfikować nowe napisy

W związku z tym ogłaszamy nabór na moderatora napisów.
Zgłaszać może się w zasadzie każdy o ile nie ma słomianego zapału bo nie jest nam potrzebny nikt, komu znudzi sie to po kilku dniach czy tygodniach. Generalnie nie jest zbyt dużo roboty z moderowaniem napisów. Tylko na początku bedzie jej troche, ale jak tylko wszystko sie opanuje bedzie to dosłownie kilka minut dziennie .

W ciągu kilku dni wybierzemy odpowiednie naszym zdaniem osoby do tego zadania i otrzymają one specjalny program przeznaczony do moderacji. Mamy nadzieje, że będzie, spośród kogo wybierać i znajdzie sie ktoś odpowiedni do tego zajęcia .


Zgłoszenia wraz z wyjaśnieniem dlaczego akurat wy powinniście sie tym zająć prosimy pisać w tym temacie .


Ostatnio zmieniony przez admin dnia Nie Sty 24, 2010 17:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 12:04    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
lisu87



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 18

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zglaszam sie. Chociaz np uzywam od niedawna, to jednak udalo mi sie juz wrzucic pare napisow oraz poprawek. Za kazdym razem, gdy dodam nowe napisy, sprawdzam, czy wszystko jest w porzadku. Jezeli chodzi zas o "slomiany zapal" to ja nie naleze do tego typu ludzi: od trzech lat jestem deweloperem PLD Linux Distribution i nie zamierzam zrezygnowac z rozwijania tego systemu. Natomiast napi-projekt to naprawde fajny pomysl i chcialbym miec rowniez moj w klad w jego rozwoj. Zawsze lubilem porpawiac napisy, co z czasem stalo sie bardzo czasochlonne z powodu mojej skrupulatnosci (zawsze chcailem, zeby byly one "dopieszczone"). mysle, ze moderacja napisow, moze okazac sie dla mnie dobrym zajeciem.

Decydujcie zatem

Pozdrawiam

lisu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
demola
VIP



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 13

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Chciał bym zgłosić swoją kandydaturę. Nigdy "profesjonalnie" nie zajmowałem się poprawianiem napisów, parę razy zdarzyło mi się poprawić jakieś napisy ale nic wielkiego. Nie wiem więc czy się do tego nadaje, czy starczy mi cierpliwości i tak dalej. Jeżeli jest tak że faktycznie zajmuje to kilka minut dziennie a ni kilka godzin to myślę że mogę spokojnie się tym zająć. Wiem że szukacie osób które się będą tym zajmowały na poważnie, ale ciężko mi to stwierdzić bo tak jak już wspomniałem nie miałem z tym do czynienia na większą skale, ze swojej strony jednak mogę was zapewnić że jeżeli stwierdzę że brak mi na to czasu albo co jest bardziej prawdopodobne nie bawi mnie to tak jak myślałem poprostu wam o tym powiem i wycofam się z interesu. Spróbować w każdym bądź razie mogę, chęci mam a to już coś Very Happy Myślę że niczym nie ryzykujecie a z reguły jest tak że jak coś mi przypada do gustu to potrafię poświęcić temu czas.

Pozdrawiam i czekam na odp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ozzy69



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 117

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytalem posty lisa87 i demoli i chciałbym nieco wyjasnic. To tak, zeby nikt nie mial blednego pojecia na czym to polega. To jest wstepna moderacja i nie zajmujemy sie tam literówkami, przecinkami i poprawianiem napisów.
Przede wszystkim polega to na sprawdzeniu czy:
- napisy są w jezyku polskim,
- czy nie są z translatora,
- czy to w ogole są napisy (zdarza się, ze jakiś użyszkodnik wstawia byle jaki plik txt np pusty)
- czy np napisy maja 20 linijek a film trwa 2 godziny,

I po sprawdzeniu napisow pod tym kątem akceptujemy albo je odrzucamy.
Tak naprawde po 10 sekundach mozna to stwierdzic. Takze tak jak napisal admin jesli bedzie okolo 10 osob sprawdzenie wszystkich napisow dziennie nie zajmuje wiecej jak 5-10 minut.
Mam nadzieje, ze co nieco wyjasnilem i nie zniechecilem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
demola
VIP



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 13

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro tak to ma wyglądać to raczej nie widzę przeciwwskazań żebym tego nie mógł robić. Faktycznie nie wygląda to na zbyt skomplikowane. No ale teraz moje dwa pytania. Pierwsze, czy to całe moderowanie napisów dotyczy tylko nowo dodanych czy też poprawek dodanych przez użytkowników. I drugie, skąd przykładowo mamy wiedzieć że dane napisy są do danego filmu, i czy są one odpowiednio zsynchronizowane z tym filmem. Bo chyba na tym też praca takiego moderatora napisów miała by polegać.

P.S Sorry ze tyle pytań, mam nadzieje że nie zanudziłem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

demola napisał:
czy to całe moderowanie napisów dotyczy tylko nowo dodanych czy też poprawek dodanych przez użytkowników.


Dotyczy tylko nowych napisów, poprawkami zajmują się inne osoby

Cytat:
I drugie, skąd przykładowo mamy wiedzieć że dane napisy są do danego filmu, i czy są one odpowiednio zsynchronizowane z tym filmem. Bo chyba na tym też praca takiego moderatora napisów miała by polegać.


Tego nikt oprocz uzytkownikow nie jest w stanie stwierdzic. Tak jak napisal Ozzy - jest to wstepna moderacja. Kwestie synchronizacji pozostawiamy uzytkownikom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ozzy69



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 117

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

demola napisał:
skąd przykładowo mamy wiedzieć że dane napisy są do danego filmu, i czy są one odpowiednio zsynchronizowane z tym filmem.


Dziennie dochodzi około 300 nowych napisów, więc musiałbyś posiadac te filmy. Kazdy odpalic, sprawdzic. Mysle, ze jest to niewykonalne ( a moze sie mylę). Uzytkownikow jest kilkadziesiat tysiecy, także jak kazdy raz na rok cos zmieni, zglosi lub sprawdzi to zbierze się tego już wieksza liczba.

Czesto zdarza się, że nazwa filmu i napisów się pokrywa, czas również. Wtedy szansa na to, że napisy pasują jest duża. Nadal jednak zdarza się, ze ktos dodaje napisy tylko po to aby pozbyc sie okienka "nie dodales napisów ileś tam dni". Są ludzie i ludzie. My robimy tylko wstepny przesiew.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fantom123



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznań Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z odpowiedzi na zadane pytania w/w stwierdzam że bym się nadawał na moderatora napisów czasu wolnego mam od i jeszcze więcej do tego lubię brać udział w projektach od ludzi dla ludzi gdzie każdy może pomóc w rozwoju. Krótko i na temat pozostałość po latach chodzenia do szkoły Wink

Oczekuje pozytywnej decyzji.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
demola
VIP



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 13

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za wyjaśnienie. Więcej pytań jak na razie nie mam, ale będe myślał dzień i noc jakie by tu jeszcze wam zadać Wink Żarcik taki Wink A tak na poważnie biorąc pod uwagę to wszystko co zostało tu napisane dalej jestem zainteresowany tą "posadą". Tak ze pozostaje nam dogadanie kwestii odnośnie wynagrodzenia i mogę zaczynać Wink Czekam na decyzje.


P.S Z tym wynagrodzeniem to też żart, żeby nie było Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wilczywojownik



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z odpowiedzi na pytanie stwierdzam że się nadaje do robótki mam dużo wolnego czasu chęci i twierdze że napi projekt to bardzo dobry projekt nie raz nie dwa poprawiałem i wrzucałem napisy na np napisy.org

Proszę o pozytywne rozpatrzenie podania

Pozdrawiam
Wilczywojownik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Flisio



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 426

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak admin wróci, to się zapewne odezwie, do tego czasu zobaczymy, czy chęci ochotnikom nie miną Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gondek222



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja może się zgłoszę... Lubię takie zajęcia (mam mnóstwo wolnego czasu....)siedzę bardzo długo na kompie, chyba podołam wyzwaniu...jak coś gg 13480954 albo pw to się ustali...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bross



Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
NapiProjekt używam od bardzo dawna. Bardzo lubię ten program i dlatego chciałbym pomóc w jego tworzeniu. Wiem, że jestem nowym userem na forum, ale nie miałem czasu i potrzeby się na nim rejestrować. Więc jeżeli to możliwe zajmę się powyższymi zadaniami.

Jeżeli wyrażą państwo pozytywną opinie co do mojego zgłoszenia, to proszę zawiadomić mnie o tym fakcie przez email: dzumgla@o2.pl lub gg: 1954131.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dradis



Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 9

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ozzy69 napisał:
Przeczytalem posty lisa87 i demoli i chciałbym nieco wyjasnic. To tak, zeby nikt nie mial blednego pojecia na czym to polega. To jest wstepna moderacja i nie zajmujemy sie tam literówkami, przecinkami i poprawianiem napisów.
Przede wszystkim polega to na sprawdzeniu czy:
- napisy są w jezyku polskim,
- czy nie są z translatora,
- czy to w ogole są napisy (zdarza się, ze jakiś użyszkodnik wstawia byle jaki plik txt np pusty)
- czy np napisy maja 20 linijek a film trwa 2 godziny,

I po sprawdzeniu napisow pod tym kątem akceptujemy albo je odrzucamy.
Tak naprawde po 10 sekundach mozna to stwierdzic. Takze tak jak napisal admin jesli bedzie okolo 10 osob sprawdzenie wszystkich napisow dziennie nie zajmuje wiecej jak 5-10 minut.
Mam nadzieje, ze co nieco wyjasnilem i nie zniechecilem Smile
Proponowałbym jeszcze rozdzielić napisy na tylko sprawdzone przez moderatorów i te ocenione przynajmniej raz. Niech np. oprócz tej wstawki na samym początku każdych napisów z Napi Projekt będzie dodane "Napisy nieocenione", "Napisy ocenione" albo po prostu dodawać procentową ocenę zgodności wszystkich parametrów (synchro, ortografia, tłumaczenie) np. 3 razy ocena 5 - 100%, 3 razy ocena 4 - 80%, 2 razy 5 i raz 4 - 93%. Brak oceny będzie oznaczał brak komentarza czyli napisy jedynie sprawdzone przez moderatorów według kryteriów jakie wymieniłeś wcześniej. Można by też te oceny pokazywać w dymkach jakie się pojawiają po ściągnięciu napisów, tyle że te nie zawsze się pojawiają więc w samym pliku napisów też powinno to być umieszczone. Myślę że to by znacznie poprawiło jakość napisów w bazie, ale należałoby jeszcze jakoś zachęcić ludziska do oceniania tych napisów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vurmil



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 10

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Jeśli nie jest za późno to również chciałbym "wspomóc" projekt. NapiProjekt wiele razy mi pomógł, teraz chciałbym się odwdzięczyć. Co mogę napisać od siebie: że pracuję codziennie wiele godzin przy komputerze i zdarzają mi się chwilę "nudy" w których mógłbym moderować napisy Smile. Myślę że swoją pracę będę wykonywał często i szybko i że nie poddam się po paru dniach, miesiącach...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Inne o NapiProjekt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group