Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Wysyłanie plików .txt ala napisy.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
syspo



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 15:08    Temat postu: Wysyłanie plików .txt ala napisy. Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.

Chciałbym otrzymać informację od twórców programu Napiprojekt na temat skanowania kompów w poszukiwaniu napisów.

Otóż niedawno umożliwiłem programowi wyszukanie napisów i wysłanie ich do Was.
Dziś otrzymuję wiadomość od znajomego, że były włamania na serwery z kont do których hasła i loginy miałem zapisane w pliku .txt na swoim komputerze (odpowiednio ukryte w podkatalogach).

Dziś po namysłach skąd mógł być wyciek informacji pomyślałem o skanowaniu partycji przez program Napiprojekt w poszukiwaniu napisów.

I teraz pytania do twórców:
- podczas skanowania kompów jak program wyszukuje napisy?
Czy robi to na podstawie treści zawartej w plikach txt, czy może szuka identycznych tytułów napisów i filmów, a może szuka na kompie filmów i potem wyszukuje do nich pasujących napisów?
A może ściąga wszystkie pliki txt, które są na kompie danej osoby a Wy później przeglądacie zawartość plików i w jakiś sposób dopasowujecie?


Pytam bo po dzisiejszym incydencie straciłem chwilowo (i oby tyle) zaufanie do tego programu.

Możliwe, że również to nie wina napiprojektu.
Dlatego też pytam o funkcjonowanie, bo ta kwestia chyba nie jest jasno opisana?

Z poważaniem
syspo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 15:08    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
syspo



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z programistów może mi odpowiedzieć?
Czy mam to rozumieć za próbę przemilczenia faktu?

Nie widzę też zainteresowania ze strony użytkowników Question
Przecież tu chodzi o bezpieczeństwo naszych danych osobowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

napiprojekt nie doda hasel z pliku TXT do bazy jako napisy poniewaz program dziala tak:

1. Program szuka pliku AVI, MPG itp.
2. Jesli znajdzie plik z filmem, to sprawdza czy w katalogu z filmem pod ta sama nazwa znajduje sie plik TXT
2a. Jesli w katalogu z filmem pod ta sama nazwa znajduje sie plik TXT to program sprawdza czy zawiera on napisy (patrz nizej dopuszczone formaty).
2b. Jesli w katalogu z filmem nie ma pliku o tej samej nazwie to program sprawdza czy w katalogu z filmem znajduje sie jakikolwiek plik TXT (jesli beda znajdowac sie 2 pliki txt to program nie wybierze ani jednego), jesli sie znajduje to sprawdza czy ten plik zawiera napisy.


Dopuszczone formaty:
{}{}xxxxxx
[][]xxxxxxxxxx
00:00:00:
00:00:00;
00:00:00=


Tak wiec podsumowujac, jesli napiprojekt mialby wyslac Twoje hasla to plik TXT z zapisanymi haslami musialby sie znajdowac w katalogu z filmem (z filmem do ktorego nie ma napisow w bazie), dodatkowo nie mogloby tam byc zadnego innego pliku txt. Plik musialby miec pewien rozmiar, bo jesli bylby za maly to serwer go nie przyjmie. A zawartosc pliku z haslami musialaby wygladac mniej wiecej tak:
Kod:
[44][333]Jakies haslo


pozdrawiam i mam nadzieje ze rozwialem wszystkie watpliwosci co do zagrozenia bezpieczenstwa


Marek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
syspo



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Jestem nią usatysfakcjonowany.

Najwidoczniej nie w tym tkwił "przeciek".
A sam napiprojekt najwidoczniej jest dobrze przemyślanym programem.

Dzięki i życzę sukcesów w dalszej działalności.


Pozdrawiam
syspo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group