Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Linux - pobieranie napisów ze strony

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spudnica



Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 6

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 23:00    Temat postu: Linux - pobieranie napisów ze strony Odpowiedz z cytatem

Cześć,

troche szukałem w internecie ale nic na ten temat nie znalazłem, mianowicie chciałbym pobrać napisy ze strony napiprojekt w linuxie. Pobieranie napisów ze strony jest bardzo pomocne gdy zawodzi tradycyjna metoda. W dużej większości przypadków (ani razu się na tym nie zawiodłem) można po prostu pobrac napisy do filmu o tym samym czasie trwania i FPS - pasują idealnie. Zainstalowałem napiprojekt przez wine, ale Mozilla nie otwiera linków do napisów, wskazując na nieznany protokół. Może powinienem korzystać z Mozilli przez wine przez co te dwa programy będa się komunikować na tym samym poziomie (nie działa)? Może jest opcja stworzenia skryptu pobierającego napisy tylko na podstawie czasu trwania filmu, albo jakaś inna metoda?

Pozdrawiam[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 23:00    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lis 18, 2014 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trwają prace nad wersją Napi na Linuksa. O konkretnej dacie pojawienia się będziemy informować na naszej stronie na FB.
Mogę na tą chwilę powiedzieć, że są dość zaawansowane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
balonik



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Maj 18, 2015 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie mi się udało rozwiązać ten problem.

Po pierwsze dodajemy w Firefox obsługę protokołu:
W pasek adresu wpisujemy: about:config i wciskamy enter. Na stronie, która się pojawia zgadzamy się na odpowiedzialność za własne błędy i ukazuje się nam strona konfiguracji programu Firefox.
Klikamy prawym klawiszem gdzieś w okno i wybieramy:
Dodaj ustawienie typu > Wartość logiczna (Boolean)
W oknie z zapytaniem o nazwę ustawienia wpisujemy:
network.protocol-handler.expose.napiprojekt
następnie jego wartość logiczną ustawiamy na false
Znów klikamy na oknie prawym przyciskiem myszy i ponownie wybieramy Dodaj ustawienie typu > Wartość logiczna (Boolean)
Tym razem jako nazwę podajemy:
network.protocol-handler.external.napiprojekt
a jako wartość logiczną ustawiamy true
Zamykamy zakładkę i nasz Firefox już wie, że ma coś robić z linkami protokołu NapiProjekt. Teraz instalujemy (jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy) NapiProjekt w wersji dla Windows na Linuxie pod Wine.
Kolejna rzecz to nie wywoływanie z Firefoxa programu napiprojekt bezpośrednio tylko wywoływanie go przez skrypt. W katalogu, w którym mamy program napisy.exe (czyli program napiprojekt) tworzymy nowy plik o nazwie np. napisy.sh i wklejamy do niego poniższy kod:
Kod:
#!/bin/bash
wine $HOME/.PlayOnLinux/wineprefix/napiprojekt/drive_c/Program\ Files/NapiProjekt/napisy.exe "$1" -hash

Plik zapisujemy, nadajemy mu uprawnienia do uruchamiania jako program. Oczywiście ścieżkę po wine należy dostosować do miejsca, w którym mamy zainstalowany napiprojekt. Ja używam PlayOnLinux do uruchamiania windosowych programów dlatego ścieżka u mnie wygląda jak ta powyżej. W ogólnej wersji druga linia skryptu wygląda tak:
Kod:
wine ścieżka/do/programu/napisy.exe "$1" -hash

Pamiętajmy o odpowiednim traktowaniu spacji w ścieżkach do plików czyli poprzedzanie ich znakiem \
Teraz pozostaje nam otworzyć stronę z katalogiem Napiprojet i wybrać jakiś film, następnie kliknąć w odnośnik do napisów. Firefox powinien się zapytać jakim programem ma go otworzyć. Wtedy wskazujemy mu nasz skrypt napisy.sh i każemy zapamiętać ten wybór na przyszłość. Jeśli Firefox się nie zapyta możemy ustawić aplikację w menu: Edycja > Preferencje > Aplikacje. Od tej pory kliknięcie w link do napisów powinno uruchamiać napiprojekt i otwierać okienko z pytaniem gdzie i w jakim formacie zapisać pobierane napisy.
Jeśli coś nie działa to z góry przepraszam i proszę o pytania bo o dodawaniu obsługi protokołu pisałem z pamięci po pewnym czasie od zrobienia tego.
Program Napiprojekt tak wywołany nie zamyka się sam po pobraniu napisów i trzeba go zamknąć ręcznie (prawy przycisk myszy na ikonce). Na razie nie rozwiązałem jeszcze tego problemu ale nie jest on poważnym utrudnieniem.

Sposoby wywoływania programu NapiProjekt z różnymi opcjami można przeczytać na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bartekk2



Dołączył: 20 Cze 2015
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Cze 27, 2015 06:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za informacje. Mnie one się przydadzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spudnica



Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 6

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2016 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można też wykorzystać gotowe skrypty, które ściągają napisy i tylko wyciąć z nich funkcje do pobrania napisów. Później do funkcji zamiast obliczonego z pliku hash'a wrzucić hash'a przypisanego do napisów na stronie (jak najedziesz myszką na napisy to na dole pojawia się link napiprojekt:XXXXXXXXXXXXXXXXXX i chodzi o XXXXXXXXXXXXXXXX).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group