Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Rozmiar pliku z napisami na stronie.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tempuser



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 62

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 12:28    Temat postu: Rozmiar pliku z napisami na stronie. Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem, że zniknęła kolumna z rozmiarem pliku z napisami na stronie. To było dla mnie jedno z ważniejszych kryteriów podczas szukania napisów. Często większy rozmiar oznaczał lepsze napisy. Byłbym wdzięczny jeżeli moglibyście tę kolumnę przywrócić. Jeżeli nie zostanie przywrócona to będę zmuszony pobierać wszystkie po kolei, konwertować do jednego formatu i sprawdzać ręcznie, co jest bardzo nie wygodne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 12:28    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdajemy sobie sprawę że nie wszystkie zmiany wam podejdą ale nie wracamy do starego, teraz można sobie sortować np. po tłumaczach, wtedy będziesz miał większość pewność co do jakości napisów, albo po ilości pobrań, jak dla mnie to te wskaźniki są bardziej wymierne, bo jeśli dane napisy zostały pobrane np. 1000 razy to uważamy że są lepsze niż inne.

Ps. a powiedź czy dla Ciebie ważnym by było podanie formatu napisów? bo takie coś można zrobić.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tempuser



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 62

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co mi z tego że mogę sortować po tłumaczach skoro żadnego nie znam? Więc i tak muszę pobrać żeby sprawdzić...
Ilość pobrań też jest kiepskim wskaźnikiem skoro wszystko zależy od pliku z filmem, to znaczy niektóre wersje są bardziej dostępne.

Co do formatu to nie jest problem. Zawsze i tak sobie przerabiam do mpl2.
Ale z drugiej strony wyeliminowanie duplikatów w jakiś sposób mogło by pomóc. Choć w tym przypadku byłoby to trudne do zaimplementowania. Ale może jakieś oznaczenie wersji i czas dodania napisów, ale tą kolumnę też niestety zdjęliście...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Im większe napisy - tym lepsza jakość.

Pierwsze słyszę co do mnie mówisz - podaj kilka przykładów, żeby potwierdzić swoją teorię.

W tym momencie podejrzewam że lepsi tłumacze mają tak opanowaną stylistykę, że używając mniejszej ilości słów są w stanie zwięźle przetłumaczyć dany film czy serial - bez zbędnych bzdetów typu Ahhh, Ehhh itd.
Więc ten argument jest bez sensu.

Co do znajomości tłumaczy - jeśli oglądasz często filmy i seriale to znasz tłumaczy i grupy tłumaczące. Jeśli natomiast jesteś w tym zielony albo oglądasz sporadycznie - to właśnie ilość pobrań jest najlepszym wyznacznikiem bo to znaczy, że po pierwsze taka wersja jest bardziej dostępne i najchętniej pobierana a po drugie że takie napisy zostały ściągnięte tyle razy że (w twoim przypadku nieznajomości tłumacza) że jest większa szansa, że przeszły już kilka poprawek i ich jakość jest najlepsza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tempuser



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 62

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lis 12, 2014 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, zawsze pobieram co najmniej 5 wersji napisów. Najpierw sortowałem je wg rozmiaru, następnie pobierałem kilka pierwszych a następnie jeszcze kilka w których jest różnica w rozmiarze.

Masz rację co do Ahh i Ehh. Np wczoraj oglądałem film pt A Few Good Men. Pobrałem najpierw wszystkie wersje (bo musiałem skoro nie widziałem rozmiarów) (btw SRT zawsze były wyżej na tej liście po sortowaniu wg rozmiaru i zazwyczaj lepszej jakości). Po pobraniu zauważyłem, że duża ilość napisów została źle przetłumaczona lub wiele rzeczy zostało pominiętych. Większość plików miała jakieś 1200 linii. Całkiem dobra wersja miała jakieś 2100. Co do stylistyki którą wspominasz to wolę żeby było przetłumaczone dokładnie. Czasami ma to wielkie znaczenie w niektórych filmach.

Co do tłumaczy to nie mówię, że ta kolumna się nie przyda, ale dla mnie ma to mniejsze znaczenie. Choć może się przydać przy oglądaniu seriali tak jak wspominasz.

A ilość pobrań tak jak mówię jest zależna od dostępności filmu. Np do filmu A Few Good Man program pobrał jedną z tych gorszych wersji choć jest to starszy film i jestem pewien, że źródło z którego ten film mam jest bardzo znanym źródłem. I w większości przypadków dostępne są lepsze napisy do innej wersji filmu (mniejsza ilość pobrań).

I nie chcę mówić, że to działa źle, bo działa całkiem dobrze, tylko niektóre funkcje mogłyby jednak zostać aby to trochę ułatwić.

Jeszcze jedna mała rzecz. Po najechaniu myszką na wersję napisów pojawiają się szczegółowe informacje o filmie. Byłbym również wdzięczny gdyby pojawiały się one np z boku albo po najechaniu na specjalny obszar, ponieważ czasami zasłania tytuły wyżej a tylko kliknięcie na tytuł rozpoczyna pobieranie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lis 12, 2014 09:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Planujemy w późniejszym terminie dodać możliwość sortowania kolejności kolumn oraz umożliwienia użytkownikom doboru własnego zestawu kolumn. Na razie jest to forma najlepsza naszym zdaniem - w późniejszym okresie każdy użytkownik będzie sobie mógł wygląd dostosować do własnych potrzeb. W tym momencie pracujemy nad dalszym rozwojem programu i dlatego zostawiamy do na dalszy plan. Zwłaszcza, że pobieranie przez program jest priorytetem.

Co do tej wielkości pliku to pamiętaj również że na serwerze są różne wersje co oznacza, że tak jak piszesz - inny format tego samego pliku może mieć już inny wymiar - więc ciężko tutaj się tym posiłkować.

Zgadzam się też, że nie zawsze ilość pobrań to wyznacznik jakości, dlatego warto zwracać uwagę na tłumacza - tych najbardziej znanych szybko skojarzysz bo tłumaczy i grup tłumaczących nie jest aż tak dużo jak może się wydawać.
Zwrócę uwagę adminowi na problem z dymkami nad napisami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tempuser



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 62

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lis 12, 2014 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group