Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Problem - napisy ściągnięte za pomocą NapiProjekt

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morrigana



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 21:29    Temat postu: Problem - napisy ściągnięte za pomocą NapiProjekt Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam problem z odtwarzaniem niektórych napisów pobranych za pomocą NapiProjekt. Bardzo często zdarza się, że w AllPlayerze nie wyświetlają się w ogóle, a gdy wejdę w "Edytora napisów" widać, że są "rozsypane" i "pourywane" - dziwnie podzielone w linijkach. Gdy są otwarte w notatniku, wyglądają na zrobione dobrze. Nie wiem jak to opisać, dlatego wklejam zdjęcie.


Na ogół nie korzystam w ogóle z AllPlayera, ale bardzo często takich napisów nie mogę też przekonwertować na srt (np. za pomocą srt v1.4) i odtworzyć poprawnie na tv (są wtedy zawsze kompletnie niezsynchronizowane z filmem). Przy konwertowaniu wyskakuje komunikat: "Nieznany format napisów".

Proszę wybaczyć, jeśli to pytanie jest dyletanckie, ale jak dotąd takie kłopoty były sporadyczne, a teraz są nagminne. Czy ktoś może coś poradzić?

Z pozdrowieniami,

M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 21:29    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lis 08, 2014 09:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ściągnąłeś te napisy bo jeśli za pomocą AllPlayera to ci nie pomogę, podaj ID napisów? Sprawdzę
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
morrigana



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lis 08, 2014 09:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ściągam za pomocą AllPlayera (mam najstarszą i najprostszą wersję jaką się da), tylko bezpośrednio za pomocą NapiProjekt (ale też jakaś starsza wersja).
Przepraszam, ale co to jest ID? Te konkretnie pokazane na zdjęciu napisy to akurat "Reign.S01E02.HDTV.x264-2HD.txt". Ale praktycznie ze wszystkimi ściąganymi ostatnio napisami mam taki problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lis 08, 2014 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W programie Napi jest opcja Pokaż parametry filmu. Wskaż plik z filmem i skopiuj tu ID, które ci się wyświetli.

PS.

Jeśli w notatniku ci się napisy wy wyświetlają poprawnie to polecam wyrzucić AllPlayera skoro podgląd napisów tam działa w taki sposób. Zacznij używać w razie czego do konwersji programu Subtitle Edit a do odtwarzania polecam ci VLC, który sprawdza się naprawdę dobrze.

Tak jak pisał Cris - podeślij ID i sprawdzimy czy z napisami na serwerze jest wszystko ok.
Podeślij jeśli możesz również inne ID, do których napisy sprawiają ci problemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
morrigana



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lis 09, 2014 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ID filmu: 6fc037b2a9c8405c808c5e9ca8b9f8a2

W zasadzie problem poniekąd rozwiązałam. Ściągnęłam najnowszy NapiProjekt i pobieram od razu srt. Ale tak naprawdę tamten błąd nadal istnieje. I to chyba nie do końca wina AllPlayera, bo jednak przekonwertować też się nie dały. Może to był jakiś błąd z samym pobieraniem przez tę starą wersję?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lis 09, 2014 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze warto sprawdzać i pobierać nowsze wersje bo rzeczywiście mogą występować problemy z obsługą danych napisów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
morrigana



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lis 09, 2014 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w końcu się przekonałam. Ale po prostu nie lubię najnowszych wersji, które piorą, zmywają i wiążą krawaty Wink

Przepraszam, jeśli zaśmieciłam forum, bo jednak przy nowej wersji nie ma takiego problemu.
Inna sprawa, że teraz, jak ustawiłam automatyczne ściąganie srt, to nie wiem jak w razie czego zassać txt. No ale grunt, że na tv można obejrzeć to, co trzeba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zakładce Napisy w opcja programu możesz ustawić zarówno format pliku (na przykład TXT) jak i wybrać dowolne kodowanie (w twoim przypadku SRT).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group