Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Stosunek napiprojektu do autorów tłumaczeń

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Inne o NapiProjekt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vlv88



Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 24

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 12:30    Temat postu: Stosunek napiprojektu do autorów tłumaczeń Odpowiedz z cytatem

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć, jaki jest stosunek napiprojektu do autorów tłumaczeń filmów i seriali.
To znaczy, czy w przypadku umieszczenia bez mojej zgody moich napisów w waszej bazie, jako ich autor mogę ubiegać się o ich usunięcie z serwisu?
Na pewno takie przypadki się zdarzały, dlatego interesuje mnie wasze podejście do tego zagadnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 12:30    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanujemy tłumaczy, nawet wręcz staramy się czy poprzez nasz program, czy naszą pracę jak najlepiej identyfikować tłumacza który zrobił dane napisy. Jednocześnie nie wyobrażam sobie tłumacza który nie zezwala na udostępnianie jego napisów, bo w takim razie po co wykonuje się taką tytaniczna pracę jeśli nie dla odbiorców tych napisów, czyli naszych użytkowników.
Chciałbym Ci również przypomnieć jak działa nasz program, to użytkownicy wrzucają na serwer napisy, nie nam decydować które mają być, a które nie(pomijam tu kwestię moderacji pod katem jakości). A tym bardziej nie wyobrażam sobie jak by miało takie odrzucenie działać, nawet jeśli w napisach jest Twoja stopka(a jak jej nie ma???). Poza tym jeśli zrobiłeś napisy TYLKO dla siebie, to nigdzie ich nie publikuj to nikt ich nie znajdzie i nie wrzuci do NapiProjektu, proste!
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
vlv88



Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 24

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

criskrakow napisał:
Szanujemy tłumaczy, nawet wręcz staramy się czy poprzez nasz program, czy naszą pracę jak najlepiej identyfikować tłumacza który zrobił dane napisy. Jednocześnie nie wyobrażam sobie tłumacza który nie zezwala na udostępnianie jego napisów, bo w takim razie po co wykonuje się taką tytaniczna pracę jeśli nie dla odbiorców tych napisów, czyli naszych użytkowników.
Chciałbym Ci również przypomnieć jak działa nasz program, to użytkownicy wrzucają na serwer napisy, nie nam decydować które mają być, a które nie(pomijam tu kwestię moderacji pod katem jakości). A tym bardziej nie wyobrażam sobie jak by miało takie odrzucenie działać, nawet jeśli w napisach jest Twoja stopka(a jak jej nie ma???). Poza tym jeśli zrobiłeś napisy TYLKO dla siebie, to nigdzie ich nie publikuj to nikt ich nie znajdzie i nie wrzuci do NapiProjektu, proste!

OK, wiem, co chciałeś powiedzieć, ale trochę dyplomatycznie odpowiedziałeś na pytanie.
Rozumiem, że takich napisów nie można usunąć, bo ciężko jest stwierdzić (udowodnić), kto jest rzeczywiście ich autorem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie to że nie można, raczej ciężko je znaleźć i, fakt udowodnić autorstwo(szczególnie gdy nie ma stopki, uprzedzę pytanie, my ich nie usuwamy tylko czasami użytkownicy). a poza tym 2 kwestie :
1. Czemu nie chciałbyś się nimi podzielić ze społecznością Napi, moim zdaniem bez sensu posuniecie.
2. Takie usuwanie to robota głupiego, a raczej Syzyfowa, bo jedne usunę z Twoją stopką to zaraz ktoś inny wrzuci na to miejsce, ja znów usunę i znów ktoś je doda w dobrej wierze. A nie da się zablokować systemowo. Skończy się na tym że w końcu ktoś doda bez stopki(albo co gorsza ze swoją, są takie dranie!!!) i takie pozostaną, bo nawet jak zgłosisz prośbę o usunięcie to już nie będziesz mógł udowodnić że to Twoje.
To co byś wolał, żeby jednak były z Twoim autorstwem, czy żeby tak czy siak były ale bez niego?
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
vlv88



Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 24

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zamierzam zgłaszać swoich napisów do usunięcia, tylko ciekawił mnie ten temat.
Dzięki za mądrą odpowiedź,
pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo, fajnie że masz takie podejście i że udalo mi się rozwiać Twoje wątpliwości. Wierz mi lub nie, ale w ciągu ostatnich lat staramy się robić wszystko żeby tylko tłumacze poczuli się docenieni. Zresztą, pewnie zauważysz to w ciągu następnych paru tygodni na naszej stronie, więcej nie zdradzę ponieważ to będzie duża niespodzianka Smile
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Inne o NapiProjekt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group