Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna

FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Mój nietypowy pomysł

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymek_3000

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 18:56    Temat postu: Mój nietypowy pomysł Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Chciałbym się podzielić swoim nieco szalonym, może nawet zbyt odważnym pomysłem. Oto on: może tak w końcu NAPIPROJEKT zrezygnuje z napisów tworzonych przez ludzi, którzy nie znają za grosz polskich zasad pisowni? Jako przykład podam JustynaC666 ze swoim klasycznym "spowrotem" i wieloma innymi nowościami językowymi w filmie "The Conjuring 2" oraz napisy do filmu "Me before you" dla wersji Me Before You 2016 1080p BluRay x264 DTS-JYK nieznanego autora, który do swoich "na prawdę", "poprostu" i wielu innych przyznać się nie chciał. To jest ta NOWA JAKOŚĆ NAPISÓW? Może warto wprowadzić wymaganie, aby autor KAŻDEGO tłumaczenia zdał jednak maturę z polskiego i angielskiego?
To jak z tym moim brawurowym pomysłem? Przejdzie czy dalej będzie trzeba się męczyć i oglądając film rozmyślać nad tym, jak niektórzy ludzie marnują państwowe pieniądze na swoją edukację?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu

Ostrzeżenia:

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 18:56    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis

Powrót do góry
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moderatorzy (w tym ja) robią co w ich mocy, żeby takie napisy czyścić. Napisy justynyC666 wpływają do bazy kilka razy dziennie. To wina użytkowników innych niż Ty czy ja, którzy te zasady pisowni i w ogóle język mają w dupie i takie napisy ciągle do bazy wrzucają. Niestety Napiprojekt działa w taki sposób, że wrzutki są dostępne do pobrania od razu, a potem, jeśli moderator je przyjmie, to w bazie zostają, a jeśli odrzuci - znikają. Jest to jedna z zalet programu (wyjątkiem są takie sytuacje jak ta), dzięki której widzowie mają napisy od razu po wrzuceniu.

Co możesz zrobić ze swojej strony: korzystać z funkcji Zgłoś złe napisy i z funkcji dodawania poprawek. Bardzo nam w ten sposób pomożesz albo wskazać kiepskie napisy, które w bazie już sobie od jakiegoś czasu wiszą (kiedyś kryteria przyjmowania były nieco niższe), albo poprawić je samemu (wrzucasz poprawkę, a moderator ją porównuje z oryginałem i zatwierdza zmiany, w bazie wtedy wersja pierwotna zostaje zastapiona poprawioną).

Jak żadna z powyższych opcji Ci nie pasuje, to możesz też tutaj na forum podawać bezpośrednio ID napisów, które uważasz za kiepskie, a my moderatorzy będziemy to ręcznie sprawdzać i ewentualnie z bazy usuwać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szymek_3000

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety nie mam czasu bawić się w poprawianie czyichś błędów. Jestem "klientem" NAPIPROJEKT, nie jego korektorem. Jeśli chodzi o ID napisów, to chętnie będę wrzucał na bieżąco, tylko nie bardzo wiem skąd mam wziąć ID poszczególnych napisów. Jakaś podpowiedź?
A teraz mały apel do językowych ignorantów i zwykłych tumanów: NIE POTRAFICIE UŻYWAĆ OJCZYSTEGO JĘZYKA? ZAMIAST MARNOWAĆ CZAS NA TWORZENIE ŻAŁOSNYCH NAPISÓW, POŚWIĘĆCIE GO NA SŁOWNIK I NAUKĘ OJCZYSTEGO JĘZYKA.
Powrót do góry
peciaq

Łącznie otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak masz Napi w trayu to klikasz na niego prawym myszy i masz "pokaż parametry filmu". Wskazujesz plik i jedną z pozycji w tekstowym outpucie, który tam wyskoczy jest ID pliku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szunaj85

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2016 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niestety Napiprojekt działa w taki sposób, że wrzutki są dostępne do pobrania od razu, a potem, jeśli moderator je przyjmie, to w bazie zostają, a jeśli odrzuci - znikają.
Może warto byłoby to zmienić. Mi przychodzi taka myśl do głowy.
Nie wiem jak jest obecnie, ale Napiprojekt powinien sam analizować całą treść wspomagając się porządnym słownikiem czy słownikami i jeśli wykryje zbyt dużo błędów wtedy z automatu usuwać takie napisy nie udostępniając ich w ogóle, a wstawiającego informować o przyczynie odrzucenia napisów.
Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że jest wiele słów, których może nie być w słowniku. Myślę jednak, że jest możliwe znalezienie jakiejś równowagi, a bazę słownika systematycznie powiększć o nowe pozycje. Takie błędy z każdych napisów można gdzieś zapisywać i jeśli okaże się, że błąd występuje dość często weryfikować czy to na pewno błąd, a nie jakieś nieznane słowo.
Powrót do góry
redherring

Łącznie otrzymał 16 podziękowań w 16 postach

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2016 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szunaj85 napisał:
Cytat:
Niestety Napiprojekt działa w taki sposób, że wrzutki są dostępne do pobrania od razu, a potem, jeśli moderator je przyjmie, to w bazie zostają, a jeśli odrzuci - znikają.
Nie wiem jak jest obecnie, ale Napiprojekt powinien sam analizować całą treść wspomagając się porządnym słownikiem czy słownikami i jeśli wykryje zbyt dużo błędów wtedy z automatu usuwać takie napisy nie udostępniając ich w ogóle, a wstawiającego informować o przyczynie odrzucenia napisów.
Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że jest wiele słów, których może nie być w słowniku. Myślę jednak, że jest możliwe znalezienie jakiejś równowagi, a bazę słownika systematycznie powiększć o nowe pozycje. Takie błędy z każdych napisów można gdzieś zapisywać i jeśli okaże się, że błąd występuje dość często weryfikować czy to na pewno błąd, a nie jakieś nieznane słowo.

Chyba sprawniej by było robić na odwrót - utworzyć listę błędów. Jest cała masa słów, a przede wszystkim ich odmian, których nie ma w żadnym słowniku.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szunaj85

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

redherring napisał:
szunaj85 napisał:
Cytat:

Chyba sprawniej by było robić na odwrót - utworzyć listę błędów. Jest cała masa słów, a przede wszystkim ich odmian, których nie ma w żadnym słowniku.
Chcesz tworzyć odwrócony słownik, czyli słowa z błędami? Jestem ciekaw jak chcesz to ogarnąć.
Jakieś słowo z błędem ortograficznym można jeszcze utworzyć, ale np. przy trzyliterowym słowie z literówką ja widzę co najmniej 300 możliwych kombinacji. A pomyśl ile to będzie przy dziesięcioliterowym słowie.
Według mnie nie warto skupiać się na małej grupie błędów, ale jeśli już to na wszystkich możliwych. Przy Twoim rozwiązaniu jest to praktycznie niemożliwe. Confused
Tak na prawdę na obecną chwilę nie warto koncentrować swoich sił na sposobie w jaki to będzie zrobione, ale na zachęceniu admina do wprowadzenia takiego rozwiązania.
Wcześniej napisałem Napiprojekt, ale oczywiście miałem na myśli odbycie się całej tej operacji po stronie serwera. Very Happy
Powrót do góry
redherring

Łącznie otrzymał 16 podziękowań w 16 postach

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szunaj85 napisał:
redherring napisał:
szunaj85 napisał:
Cytat:

Chcesz tworzyć odwrócony słownik, czyli słowa z błędami? Jestem ciekaw jak chcesz to ogarnąć.
Jakieś słowo z błędem ortograficznym można jeszcze utworzyć, ale np. przy trzyliterowym słowie z literówką ja widzę co najmniej 300 możliwych kombinacji. A pomyśl ile to będzie przy dziesięcioliterowym słowie.
Według mnie nie warto skupiać się na małej grupie błędów, ale jeśli już to na wszystkich możliwych. Przy Twoim rozwiązaniu jest to praktycznie niemożliwe. :?
Tak na prawdę na obecną chwilę nie warto koncentrować swoich sił na sposobie w jaki to będzie zrobione, ale na zachęceniu admina do wprowadzenia takiego rozwiązania.
Wcześniej napisałem Napiprojekt, ale oczywiście miałem na myśli odbycie się całej tej operacji po stronie serwera. :D

Po prostu dodając błędne słowa to listy. Na początku może być to uciążliwe, ale o wile bardziej skuteczne niż słownik 'dobrych' wyrazów. Nawet jeśli uwzględnisz w nim wszystkie odmiany to nadal zostaną setki słów, ich odmiany, zapożyczenia itd, które nie zostaną uwzględnione.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
vlv88

Łącznie otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa, ciekawe kto by ten słownik czytał.
I skąd tacy randomowi tłumacze mieliby o nim wiedzieć.
Wydaje mi się że jest tylko jeden sposób, aby poprawić jakość wrzucanych napisów (choć trzeba przyznać że porównując do ubiegłych lat i tak nie jest źle).
Mianowicie napisy NIE powinne być dostępne pod razu do pobrania.
Przynajmniej nie udostępnione przez nołnejmy.
Napisy od osób, które dodały już ileś tam dobrych subów powinny być dostępne od razu, reszta do moderacji.
Tyle w temacie.
Powrót do góry
szunaj85

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

redherring napisał:
szunaj85 napisał:
redherring napisał:
szunaj85 napisał:
Cytat:

Według mnie nie warto skupiać się na małej grupie błędów, ale jeśli już to na wszystkich możliwych. Przy Twoim rozwiązaniu jest to praktycznie niemożliwe. Confused
Wcześniej napisałem Napiprojekt, ale oczywiście miałem na myśli odbycie się całej tej operacji po stronie serwera. Very Happy

Po prostu dodając błędne słowa to listy. Na początku może być to uciążliwe, ale o wile bardziej skuteczne niż słownik 'dobrych' wyrazów. Nawet jeśli uwzględnisz w nim wszystkie odmiany to nadal zostaną setki słów, ich odmiany, zapożyczenia itd, które nie zostaną uwzględnione.
A czy Twoje rozwiązanie jest w stanie uwzględnić wszystkie rodzaje błędów?
Chyba, że chodzi Ci o listę... nie wiem kilkuset najczęściej występujących błędów. Swego czasu poprawiałem wiele napisów i najczęstszymi błędami były błędy ortograficzne, stylistyczne, literówki. Nie spotkałem się z napisami jakiegoś analfabety.
Tak jak wcześniej napisałem na chwilę obecną nie warto dyskutować nad sposobem działania tego pomysłu, dopóki nie ma go w planach.

P.S.

Wiedziałem, że skądś kojarzę ten pomysł. Podobne rozwiązanie jest już w planach i realizacji. Jednak prawdopodobnie będzie dostępne tylko dla moderatorów. Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: