Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna

FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Patriotyzm Zakupowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Z innej beczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naburow

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Wrz 04, 2013 12:03    Temat postu: Patriotyzm Zakupowy Odpowiedz z cytatem

Mam takie wrażenie, że Polacy nie są chętni do wpierania swego kraju. To oczywiste, że nabywamy rzeczy tańsze, lecz może powinniśmy większą uwagę zwracać na rzeczy polskie? W sieci jest kampania Patriotyzm Zakupowy. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu

Ostrzeżenia:

PostWysłany: Sro Wrz 04, 2013 12:03    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis

Powrót do góry
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 25 podziękowań w 23 postach

PostWysłany: Czw Sie 07, 2014 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę nie rozumiem akcji typu patriotyzm zakupowy.
Co to w ogóle ma oznaczać?
Jeśli mam kupować rzeczy które mimo że są gorsze od powiedzmy Chińskich, i o wiele tańsze, tylko dlatego że producentem jest jakaś polska firma, to ja przepraszam ale tego nie zrobię.
Czy to oznacza ze nie jestem patriotą?
Absolutnie NIE. To oznacza że jestem osobą myślącą nie ulegającą jakiejś kolejnej propagandzie.
Na temat wspierania polskiej przedsiębiorczości to można tu litanie pisać, ale jedno trzeba powiedzieć, jeśli ktoś uważa że kupowanie od przedsiębiorców innej narodowości firm, jest nie patriotyczne to jest w wielkim błędzie.

Crux Sacra Sit Mihi Lux

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teddy2350 napisał:
Popieram! Większość myśli - "Dobre bo zza granicy". A to guzik prawda. Mamy naprawdę wiele świetnych polskich wyrobów, w które warto inwestować. Np. Reserved to polska firma, z kosmetyków np. Lirene czy dr Irena Eris (jedna i ta sama firma). Poza tym mamy naprawde swietne owoce, po ktore pchaja sie do nas inne kraje - oprócz Putina.

no wiesz jak miałbym kierować się "sercem", to w życiu nie kupiłbym nic z Reserved, House, Mohito, Cropp (jedna i ta sama firma) Wink
bo to firma która wykorzystuje niewolniczą pracę dzieci z dalekiego wschodu Razz
pomijam, że jakościowo ich produkty są porównywalne do tych sprzedawanych przez chinoli, tylko droższe. Jeśli chodzi o owoce, to fakt być może są lepsze pod względem zdrowotnym (mało GMO i innej chemii), ale wygląd Sad zobacz jak wyglądają warzywa i owoce z Hiszpanii (ponad 50% polskiego rynku i myślę, że tak jest w całej europie) aż chce się je kupić - nasi przynajmniej na swoim rynku nie potrafią sprzedać tego co produkują, a co dopiero na świecie. Mówisz, że się pchają po nasz towar, to tylko ruskie, bo w porównaniu z tym co oni mają to nasze są cudo! Polskie mięcho i wędliny to 50-80% solanki z soją, a reszta śmieci, ale kasę chcą jak za pełnowartościowy towar, ja dziękuję postoję, jak mam kupić g. to jeśli mam wybór (bo nie zawsze jest), kieruję się ceną tanie "nienasze" g. lub drogie "nasze" g. ?
Owszem kieruję się czasem orientacją na nacjonalizm i z powodu nienawiści do kacapów, nie kupuję żubrówki, bolsa, czy absolwenta, ale mam wybór kupić coś innego, nie mam konta na kacapskiej naszej klasie, ale to jest coś z czego mogę zrezygnować.
Powrót do góry
bilo

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 25 podziękowań w 23 postach

PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szefedwardo1545 napisał:

Dokładnie tak, a trzeba polskę wspierać!

Czyli uważasz że kupując polskie produkty wspierasz polskę?
Czyli dokładnie co?
Naród, rząd, polskie lasy, czy co?
Bo ja nie odprowadzam w obecnej chwili odchodów w kraju, i też mozna powiedzieć ze w ten sposób wspieram Polskę.
Czyż nie?
Jak możesz rozwiń tą myśl trochę, bo te posty typu trzeba wspierać polskę - przypominają trochę hasła wyborcze których nie cierpię.

Crux Sacra Sit Mihi Lux

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

PostWysłany: Pią Sie 22, 2014 05:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lynseykrk74 napisał:
bilo napisał:
szefedwardo1545 napisał:

Dokładnie tak, a trzeba polskę wspierać!

Czyli uważasz że kupując polskie produkty wspierasz polskę?
Czyli dokładnie co?
Naród, rząd, polskie lasy, czy co?
Bo ja nie odprowadzam w obecnej chwili odchodów w kraju, i też mozna powiedzieć ze w ten sposób wspieram Polskę.
Czyż nie?
Jak możesz rozwiń tą myśl trochę, bo te posty typu trzeba wspierać polskę - przypominają trochę hasła wyborcze których nie cierpię.

to prawda brzmi trochę jak kampania wyborcza

Może i tak, ale w granicach rozsądku patriotyzm konsumencki trzeba wspierać. Chociażby kupując wodę mineralną.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Z innej beczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: