Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Dlaczego program instaluje wirusy?!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tribar
VIP



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sie 05, 2013 20:51    Temat postu: Dlaczego program instaluje wirusy?! Odpowiedz z cytatem

Zmiana strony startowej, wyszukiwarki, to działanie uznawane za działanie wirusa. Program ściągnięty ze strony programs.pl (NapiProjektBuild_2.1.1.2314_i), mimo instalacji zaawansowanej, mimo usunięcia zaznaczenia wszelkich dodatków, zmienia ustawienia WSZYSTKICH przeglądarek na niebezpieczną wyszukiwarkę i stronę qvo6.com. To niedopuszczalne. Nielegalnie instalują się rzeczy, na które użytkownik wyraźnie nie wyraził zgody. Takie rzeczy jak "WebCake LLC", "DeltaTB" również wciskacie.
Tak chcecie zwiększyć popularność programu? A może to główny cel - zarabianie na wciskaniu gówna? Wiem, że to usuniecie, ze względu na niezgodność z regulaminem (pewnie za słowo "gówno"). Za to instalowanie tych smieci jest wg was OK! Czy działanie programu, który instaluje wirusy i dodatki bez zgody użytkownika jest zgodne z jakimkolwiek prawem?
Może sprawdzić to w prokuraturze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Sie 05, 2013 20:51    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sie 05, 2013 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ochłoń troszeczkę, instalator zostanie sprawdzony pod kątem twoich zastrzeżeń. Używanie takiego słownictwa tylko czyni z Ciebie "buraka", tak jakbyś nie umiał napisać normalnie co ci nie pasi. A już z tą prokuraturą to "pojechałeś", ubawiłeś mnie tak że śmiałem się chyba z 10 minut.
nie wiem jakie masz wyobrażenie o naszych zarobkach, bo co ciekawsze masz rangę VIP czyli musiałeś wspomóc serwis, natomiast każdy z nas robi to pro publico bono i nic na tym nie zarabiamy.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tribar
VIP



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sie 05, 2013 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

criskrakow napisał:
Ochłoń troszeczkę, instalator zostanie sprawdzony pod kątem twoich zastrzeżeń. Używanie takiego słownictwa tylko czyni z Ciebie "buraka", tak jakbyś nie umiał napisać normalnie co ci nie pasi. A już z tą prokuraturą to "pojechałeś", ubawiłeś mnie tak że śmiałem się chyba z 10 minut.
nie wiem jakie masz wyobrażenie o naszych zarobkach, bo co ciekawsze masz rangę VIP czyli musiałeś wspomóc serwis, natomiast każdy z nas robi to pro publico bono i nic na tym nie zarabiamy.


No, skoro się ubawiłeś, to w niebie na pewno jakaś dusza została uratowana. To was tłumaczy - wolno dodawać syf i zgrywać ubawione niewiniątko.
Ale widzisz, ja poszukałem w internecie opinii o instalatorze napiprojekt i nie jestem jedynym, który to krytykuje. Gdybym sam to znalazł, to uwierzyłbym, jednak nawet na stronie programs.pl opinie innych wyraźnie wskazują na sposób działania instalatora napiprojekt, a wy teraz zgrywacie zaskoczonych i NIC nie robicie. No bez jaj.
Więc wybacz, że trudno mi ochłonąć, po czyszczeniu komputera z syfu, o którym wiem, że wiedzieliście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sie 05, 2013 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż mogę rzec, jedyne co mi przychodzi do głowy to propozycja aby odinstalować program napiprojekt.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Deinstalacja NapiProjekt nie pomoże. Podczas instalacji NapiProjekt promowane jest oprogramowanie firm trzecich. Działa to na zasadzie GoogleAdsense - czyli nie bardzo mamy wpływ co tam się pojawia, ponieważ reklamowane produkty zmieniają się dynamicznie, czasem pojawia się reklama antywirusa a czasem toolbar dla przeglądarki.

- Jeśli odhaczyłeś opcję instalacji promowanego produktu to nie ma szans żeby się on zainstalował.
- DeltaSearch jest kontrowersyjnym produktem, osobiście bym tego na prywatnym komputerze nie instalował. Wyszukiwarka ta zostanie zablokowana i nie będzie promowana przez NapiProjekt. Osoby które nieświadomie zainstalowały DS wraz z NP pozostaje mi jedynie przeprosić i polecić instalacje AdwCleaner celem usunięcia wszelkiego rodzaju adware.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
n3kos



Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Sie 17, 2013 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę niestety potwierdzić wypowiedź "tribar"a
Wczoraj nowiutko postawiony system(oczywiście pomimo najnowszego antyvira) to "gówno" mi wywalilo...
Może dokładniej próba usunięcia niechcianych "dodatków"

PODCZAS INSTALACJI ODZNACZYŁEM WSZYSTKO !!! POMIMO TEGO delta-search ORAZ WebCake ZOSTALY ZAINSTALOWANE

Ogromny minus za ten instalator, cale szczęście mam starą wersje programu która oczywiście działa bez problemu...

Jeśli chcecie rozwijać program to właśnie wykonaliście OGROMNY krok w tył.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xemidra



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 23

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sie 18, 2013 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od siebie dodam, że faktycznie instalator programu z linku na Waszej oficjalnej stronie to jakaś kpina.

Sugeruję skorzystać z serwisu dobreprogramy.pl
Tam znajduje się wersja bez żadnych "dodatków"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kokein
VIP



Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierzyłem Smile
Ściągnąłem, Zainstalowałem, Sprawdziłem.

BAM ! Potwierdzam info przedmówców.
Jest "robal"... i to jaki obrzydliwy Wink

Wracam do wersji poprzedniej.

(wydaj mi się jednak , że to chyba jakiś głupi żart albo nie dopatrzenie upload'u)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każde zgłoszenie traktujemy powaznie, z programem nie powinny instalować się żadne wirusy - jest to oficjalna strona.

Proszę podać link do wspomnianego instalatora zawierającego wirusy. Ewentualnie proszę o md5 pliku celem najszybszego wyjaśnienia sprawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
n3kos



Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no bez przesady... naprawde podac wam http://pobierz.napiprojekt.pl/ ?

ale z tego co widzę nastąpiła już zmiana - z linku http://www.programs.pl/program,726,1,link.html pobiera się już program w całości ~11mb, a nie jak wcześniej downloader programu

jednak nie przetestuje - nie mam czasu na czyszczenie systemu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehhh



Osobiście dałbym sobie rękę uciąć, ze plik pod adresem pobierz.napiprojekt.pl jest czysty w 100%.


Jesli ktoś twierdzi, że instalator napiprojekt zawiera wirusy. To w takim razie proszę go o wrzucenie instalki na zewnętrzny serwer i podanie linka lub md5 zarażonego pliku.


Tak jak pisałem wcześniej był dodatek w postaci delta search, ale został on usunięty i od kilku dni nie powinno być problemów z tym dodatkiem. Dlatego nie rozumiem posta np. z dnia dzisiejszego który stwiedza, że w instalce są wirusy. Bardzo proszę o dowody, jeśli okażą się one prawdziwe jak najszybciej postaram się zareagować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
n3kos



Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@admin - no to nie miałbyś ręki....

Mam mieszane uczucia (właśnie zainstalowałem najnowszą wersje i jest wszystko ok) z jednej strony muszę podziękować za reakcje, jednak z drugiej pisanie o zmianie która była "kilka" dni temu (a nie konkretnie dzisiaj) + to, że temat nie jest nowy - 2 tygodnie temu ktoś już to zgłosił (do tego wypowiadały się w tym temacie kompetentne osoby) pozostawia niesmak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
swibno



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 29, 2016 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś korzystałem z tego programu i ostatnio chciałem ponownie zainstalować niestety program antywirusowy go blokuje i informuje ze zawiera szkodliwe oprogramowanie PUA/OpenCandy.Gen(Cloud). Trzeba niestety poszukać innej alternatywy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 29, 2016 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OpenCandy to nie jest żadne szkodliwe oprogramowanie. Połowa antywirusów tego nawet nie zgłasza. W instalce jest OpenCandy, silnik reklamowy odpowiedzialny za proponowanie jakichś programów podczas instalacji. Nie są to żadne wirusy, po prostu w odpowiednim momencie odznaczasz "ptaszka" albo dajesz "NIE", "Decline" albo coś takiego i instaluje się tylko Napiprojekt, bez proponowanych dodatków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 06:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak możemy przeczytać na Wikipedii, to tylko zwykły adware, który zbiera podstawowe informacje o systemie w tym geolokalizację w celu zarekomendowania innych produktów. Z Wikipedii możemy również wyczytać, że skutkami ubocznymi jego używania mogą być: zmiana strony głównej w przeglądarce, tapety pulpitu, instalacja dodatkowych pasków narzędzi / pluginów do przeglądarki. Może również zbierać informacje o nawykach internetowych użytkownika. Poza tym nie jest groźny. Wszystko raczej zależy od tego, w jaki sposób twórca oprogramowania chce go wykorzystać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group