Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Czcionka napisów w filmie.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Z innej beczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damian_sniadecki



Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 17:53    Temat postu: Czcionka napisów w filmie. Odpowiedz z cytatem

Witam pobrałem film i zastanawiam się jak mogę sprawdzić jaka czcionka została użyta w tych wklejonych napisach i dodatkowo posiadają czarne obramowanie oraz jakiego programu użyć do wklejania napisów do filmów?
Serifia BT - COREL jest bardzo podobna ale napisy w filmie posiadają cień coś jak czarne obramowanie, jak go wykonać
I ostatnie pytanie jakim programem wklejać napisy do filmu, proszę również o minimalną instrukcję.

http://img254.imageshack.us/img254/6789/beztytuuhzn.png
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 17:53    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że nie jest to pytanie do moderatorów programu napiprojekt, jedyne co to może jakiś użytkownik ci pomoże.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzesioo



Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 36

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 14, 2013 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W formacie .ssa można określić czcionkę, wielkość obrysu jak i cienia. Wgrać napisy na stałe można praktycznie dowolnym programem konwertującym pliki wideo. Jeśli plik wideo jest zakodowany kodekiem x264 (ma rozszerzenie .mp4 lub .mkv) napisy (.srt) można wmuxować w kontener .mkv. Nie jest to wklejenie na stałe napisów w film a jedynie upakowanie w jeden plik. Odtwarzając taki plik .mkv z wmuxowanymi napisami możemy zmieniać ich czcionkę i wielkość. Napisy można wmuxować mkvmerge GUI.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Z innej beczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group