Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

dodatki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
johana007



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 12:34    Temat postu: dodatki Odpowiedz z cytatem

1. w zakładce >powiadomienia sms< na www i ew. w samym powiadomieniu sms brakuje opcji wyświetlania info o filmie, do którego pojawiają się napisy. np. otrzymuję powiadomienie, że dodano napisy 'camudi', czyli nazwa techniczna torrenta, ja nawet nie pamiętam co to mogłoby się ukrywać pod tą nazwą i czy mam nadal ten film, czy jest może już w niebycie.

2. brak opcji 'znajdź napisy' dla plików np. mkv

3. brak dostępu do napisów z poziomu www po wpisaniu nazwy filmu (chyba, że o czymś nie wiem). przydatne, gdy np. próbuje się dopasować różne wersje napisów, gdy takie istnieją, a te które powinny pasować się rozjeżdżają lub są za marne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 12:34    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
johana007



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejne sprawy:
widzę, że topic został już zamknięty, a przydałaby się opcja dodawania napisów do filmów z wklejonymi na stałe napisami. niektóre filmy mają tak spaprane tłumaczenia, że nie da się ich oglądać, a brakuje np. innej dostępnej wersji filmu.

poza tym opcja powiadamiania o dodaniu poprawki czyichś napisów (wydawało mi się to oczywiste, że jest). to naturalne, że chciałbym wiedzieć, że ktoś zrobił korektę mojej pracy. w przypadku anonimowych 'dawców' po prostu system ich nie powiadamia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak opcji "znajdź i dopasuj napisy" dla plików MKV to błąd po twojej stronie. Powinnaś przeinstalować program i w ustawieniach skojarzyć z programem również pliki MKV.

Co do dodawania napisów do filmów z wtopionymi napisami - to jest głupota. Chyba że mówimy o plikach właśnie MKV, w których napisy wgrane można wyłączyć, ale inne pliki, np. AVI z wtopionymi napisami miałyby wyświetlane napisy na napisach. Gdzie tu logika? Przecież to utrudnia odbiór i seans.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johana007 napisał:
kolejne sprawy:
widzę, że topic został już zamknięty, a przydałaby się opcja dodawania napisów do filmów z wklejonymi na stałe napisami. niektóre filmy mają tak spaprane tłumaczenia, że nie da się ich oglądać, a brakuje np. innej dostępnej wersji filmu.

poza tym opcja powiadamiania o dodaniu poprawki czyichś napisów (wydawało mi się to oczywiste, że jest). to naturalne, że chciałbym wiedzieć, że ktoś zrobił korektę mojej pracy. w przypadku anonimowych 'dawców' po prostu system ich nie powiadamia.


Na pierwsze kolega już ci odpowiedział.
Na drugie, to ja też już kiedyś odpowiedziałem, ale powtórzę tylko najpierw spytam co rozumiesz przez "...ktoś zrobił korektę mojej pracy..." bo akurat autor napisów (więc ten który wykonał pracę) a wrzucający te napisy do naszej bazy, to nie musi być ta sama osoba, więc jeśli "twoja praca" polegała na wrzuceniu czyichś napisów to wybacz nie widzę powodu dla którego trzeba ciebie powiadamiać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
johana007



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiadasz na pytanie przyjmując wydumaną przez siebie tezę wyjściową, która jest jedną z możliwości zaledwie, że dodaje się cudze napisy.
natomiast ja mam na myśli korektę napisów, które robię i wydaje mi się normalne powiadamianie o zmianach.

natomiast oglądanie nawet podwójnych napisów jest lepsze niż oglądanie z napisami z automatu, jak to niektórzy praktykują i sądzą być może nawet, że zrobili tłumaczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
natomiast oglądanie nawet podwójnych napisów jest lepsze niż oglądanie z napisami z automatu

A ja myślę, że lepsze jest pobieranie plików bez wtopionych napisów.
Nie rozumiem po co utrudniać sobie życie oglądając nakładające się na siebie napisy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
johana007



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyjaśniłam sprawę w poście powyżej, wystarczyło przeczytać.

'niektóre filmy mają tak spaprane tłumaczenia, że nie da się ich oglądać, a brakuje np. innej dostępnej wersji filmu.'

to jedynie sugestia, powstała z autopsji.

ale widzę, że jesteście tu raczej nastawieni na gaszenie, nie wyjaśnianie, więc może skończmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetnie, że sama doszłaś do tego wniosku, iż należy skończyć.
Pomijając kwestię twojej kultury wypowiedzi, piszesz o czymś co sobie sama wydumałaś (zgadnę - blondi?)
nakładających się napisów nie da rady przeczytać, bo nawet przy zmianie koloru czcionki wychodzą kretyńskie krzaki - wiem bo czasem próbowałem eksperymentować z hardsubbedami angielskimi w azjatyckich filmach)
i jeszcze raz ci wyjaśnię, żeby w końcu dotarło do ciebie.
mamy dane dodającego napisy i nie jesteśmy prorokami, żeby odgadywać, czy jesteś też autorem tłumaczenia, czy tylko wyszperałaś "lepsze" napisy, jeśli nie odpowiada ci forma programu, oraz forum nikt ciebie tu nie trzyma, jeśli piszesz z jakimś problemem, propozycją itp, to odpowiadamy.
"wystarczyło przeczytać"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie dodawanie napisów do filmów z wtopionymi napisami w takim przypadku jednak ma sens. Można także ustawić w odtwarzaczu aby tło tych napisów nie było przezroczyste jeżeli te wtopione bardzo przeszkadzają.

btw yagis, masz rację, że byłoby lepiej pobierać filmy bez wtopionych napisów ale nie zawsze jest to możliwe. Szczególnie jeżeli jest to stary film i nie można znaleźć zbyt wielu wersji i pozostają te z wtopionymi napisami i najczęściej dowiadujesz się też o tym dopiero po pobraniu...


Ostatnio zmieniony przez redherring dnia Nie Lis 15, 2015 10:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się zawsze wydawało, że nowe filmy mają napisy wtopione częściej ponieważ portale udostępniające takie filmy do oglądania online celują raczej w pozycje, które będą popularne. Nikomu raczej się nie będzie chciało wtapiać napisów do filmu z lat 90tych czy też ogólnie ujmując starszych filmów. Osobiście nie miałem nigdy problemu z pobraniem czystego filmu. Moja rada to unikać takich portali, które produkują takie potworki. Jest mnóstwo miejsc w sieci, gdzie można znaleźć czyste relki.

A tak poza tym skoro po sieci krąży wersja z napisami wtopionymi to gość, musiał wcześniej pobrać czystą wersję zanim ją przerobił (no chyba, że ktoś sam koduje od początku) i ta czysta wersja raczej będzie chętniej pobierana więc z tą dostępnością raczej bym się nie martwił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Mar 04, 2015 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomijając sensowność, takiego działania, ja osobiście nie widzę problemu w dodawaniu napisów do filmu z subbedami, jeden włączy sobie "Ivonę", która mu przeczyta (brrr tragedia) inny zaklei 1/3 ekranu czarnym pakiem, żeby mu się literki nie krzaczyły, a 98 nawet nie będzie chciało tego typu rozwiązań, ale jak to mówię jeden woli córkę drugi matkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group