Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Symbol nutki w napisach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
calli



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 20

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 14:50    Temat postu: Symbol nutki w napisach Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,

Tłumaczyłem niedawno film dokumentalny, muzyczny i w napisach, w miejscu śpiewanych na ekranie utworów, zastosowałem symbol nutki '?' (ósemki, gwoli ścisłości;). O ile z odtwarzaniem tego symbolu w napisach z mojego dysku nie ma problemu, o tyle po przesłaniu na serwer NP i ponownym ściągnieciu napisów nutki zostały zamienione w litery 'd', co nieco popsuło mi cały efekt starań.

Dodam, że symbole te skopiowałem z anglojęzycznej wersji napisów, gdzie odtwarzane były bez problemów.

Czy jest sposób, aby zachować te symbole w napisach, by odtwarzane były poprawnie u każdego użytkownika? O co chodzi z tą zamianą symboli na litery?

Wdzieczny będę za pomoc.


edit:

Hm, jak widzę, nutki zostały wycięte również w tym poście i zamienione na pytajnik - pytanie wciąż aktualne Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 14:50    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 16:39    Temat postu: nuty w napisach Odpowiedz z cytatem

Żeby napisać pojedynczą nutę przytrzymaj lewy ALT i wpisz na klawiaturze numerycznej cyfrę 13 - wyjdzie ci coś takiego ?
W przypadku drugim możesz wpisać cyfrę 14 i wyskoczy taki znak - ?.

Z tym, że dobra rada jest taka, że piosenki lepiej zapisywać kursywą niż stosować takie znaki specjalne. Staraj się, żeby napisy były proste i nie zawierały takich ubarwień bo potem takie napisy robią się niewygodne w oglądaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
calli



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 20

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 17:07    Temat postu: Re: nuty w napisach Odpowiedz z cytatem

yagis napisał:
Żeby napisać pojedynczą nutę przytrzymaj lewy ALT i wpisz na klawiaturze numerycznej cyfrę 13 - wyjdzie ci coś takiego ?
W przypadku drugim możesz wpisać cyfrę 14 i wyskoczy taki znak - ?.




test: ?

Problem w tym, że - jak napisałem - ten symbol w oryginalnych napisach się pojawia i jest odczytywany bez kłopotu do momentu przesłania ich na serwer, to z niego wraca już 'wykrzaczony'.

Natomiast jeżeli chodzi o 'ubarwianie' z pomocą nutek, to jest to rozwiązanie powszechne w napisach anglojęzycznych i dokładnie stamtąd je skopiowałem, z anglojęzycznej wersji napisów.

Dlatego moje pytanie wciąż aktualne - czy to jest kwestia kodowania (czy czego?) i czy jest sposób, aby te 'nutki' przetrwały wysyłkę i pobór napisów z serwera NP?

edit:

Jak widać lewy alt+13 nie działa również na forum, choć w notepadzie i przy pisaniu tego posta nutka pojawiła się jak należy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 06:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie właśnie na podglądzie posta to wychodziło i też jak widać nie do końca.
Co do tych nutek to nie sugeruj się tym co jest w napisach angielskich.
Są tam tez takie wyrażenia jak: Ohhh, Ahhh i temu podobne, które tłumacze zostawiają a powinny być usunięte.
Co do samego kodowania musi wypowiedzieć się admin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
calli



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 20

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Paź 29, 2014 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yagis napisał:
Co do samego kodowania musi wypowiedzieć się admin.


Zachęcam zatem admina żeby się wreszcie odważył i zabrał głos, bo dwa tygodnie minęły a odzewu najmniejszego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
calli



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 20

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lis 06, 2014 00:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzy tygodnie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

proszę udostępnić na jakimś zewnętrznym serwerze hostingowym plik zawierający brakujące znaki/nutki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group