Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Debilizmy z translatora

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Błędy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artamedan



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Cze 19, 2011 04:20    Temat postu: Debilizmy z translatora Odpowiedz z cytatem

Coraz częściej zauważam napisy z idiotyzmami żywcem z translatora komputerowego - to jakaś epidemia debili, którzy chcą sobie punkty nabijać bez wysiłku. Nawet gdy automatyczne tłumaczenia są lekko poprawione to zazwyczaj pełne błędów kontekstowych, składniowych, frazeologicznych, itp.
Czy w takiej sytuacji mogę wysłać poprawioną wersję jako swoją ? Zdarza się, że moje poprawki zmieniają sens całych zdań. Jaki procent napisów musi być poprawiony na prawidłowy język polski aby uznać nowe tłumaczenie a nie poprawioną wersję ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Nie Cze 19, 2011 04:20    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 00:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie tak nie chodzi o %, bo to tak jakbyś zapytał ile % ma być przetłumaczone np z hiszpańskiego Wink
tekst tłumaczony translatorem wg nas jest nietłumaczony i odrzucany Sad więc jeśli poprawisz czyjś tekst z translatora, czy sam wrzucisz najpierw do translatora, a potem go sklecisz w miarę wiernie i sensownie, to tak jakbyś zrobil to sam. Jedna uwaga, jeśli pozostawisz jakieś bezsensowne zlepki słów, to nawet jak 99% tekstu będzie ok, to i tak któryś moderator może trafić na tę linijkę i odrzuci jako translator.
konkludując, z czystym sumieniem możesz podawać się za autora tłumaczenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 07:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie dłubanie w tekście, to też swojego rodzaju sztuka, żeby później tekst wyprowadzić na "twardo udeptaną ziemię", z "czeluści piekielnej wymowy". Smile
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
naveed01



Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Paź 31, 2014 09:00    Temat postu: sultan Odpowiedz z cytatem

Nie widziałam nigdzie takiego tematu, więc piszę tutaj. Jest taka opcja, żeby zmienić błędne napisy, ale jak zmienić złą okładkę? Przy filmie "13 GHOSTS" z 1960 ściąga się okładka z filmu "THIR13EN GHOSTS" z 2001. To niby taka mała pierdółka, ale mnie to irytuje. Wink
_________________
Our excellent online 200-120 training programs will lead you to success in the caltech.edu exam. We also offer latest 640-554 dumps .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Paź 31, 2014 09:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgłoś błędne przypisanie w programie. podczas pobierania napisów w oknie pobierania wyskakuje "zgłoś błędną okładkę"
aha, i podaj mi ID filmu bo prawdopodobnie są źle przypisane napisy
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Błędy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group