Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Avatar - Hit czy Kicha ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Film
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Avatar - Hit czy Kicha ?
Hit
77%
 77%  [ 14 ]
Przeciętny
16%
 16%  [ 3 ]
Kicha
5%
 5%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 18

Autor Wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby była jasność - nie sugerowałem, że wersja DVDRip cokolwiek pomoże.
*MOIM* zdaniem, rozreklamowanie avatara jako przełomu w kinematografii w kontekscie 3D już samo w sobie jest sporym nadużyciem, ale bez tego 3D to już w ogóle nie widzę w filmie nic nadzwyczajnego.
Może jestem uprzedzony, bo idąc do kina pierwszy raz w życiu na film 3D spodziewałem się fajerwerków a tymczasem zobaczyłem napisy 3D i trochę robaczków chodzących po drzewach.

niemniej przyznaję, że jestem ciekaw, co takiego nadzwyczajnego i rewelacyjnego jest w tym filmie oglądanym w formie TS?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 09:30    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
yogi016



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt napisy nie były zbyt dobre Ekhm...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grudzien



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to nie możesz się wypowiadać na temat efektów 3d skoro widziałeś tylko avatara- poza tym istnieją ludzie z wadami wzroku którzy mogą w ogóle tych efektów nie zobaczyć Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pisałem, że napisy były kiepskie - były właśnie super - jeden z lepszych efektów 3D w tym filmie.

Dlaczego nie mogę się wypowiadać o efektach 3D skoro nie widziałem innego filmu 3D?
Sam nie widziałem, ze wiele osób mi opowiadało i spodziewałem się, ze przynajmniej raz będę musiał odsunąć głowę uchylając się przed jakimś śmigłem odpadającym z wybuchającego samolotu czy czymś podobnym.
niczego takiego nie doświadczyłem, więc podobało mi się średnio i raczej nie chciałbym, aby kino poszło w tę stronę.
dodatkowo założone okulary powodowały zmęczenie oczu i kilka razy w ciągu seansu musiałem je zdjąć, żeby dać odpocząć oczom.

Ale fakt - ludzie z wadą wzroku mają nieco inne podejście, jeżeli dobrze zrozumiałem sarkazm... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grudzien



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 00:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy zdziwiłbyś się jakie efekty właśnie są w filmie gdybyś miał porównanie oglądając inny film w 3d Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 00:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli generalnie lipa z tym 3D, ale jest lepsze niż te poprzednie?
Nice...
Tylko żebyśmy się dobrze zrozumieli - porównujesz do IMAX-owych filmów 3D czy do filmów typu SHREK 3D?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grudzien



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

generalnie jest przyjęte, że avatar był nagrywany w 3d przez całość filmu ale weźmy pod uwagę to, że 80% filmu jest animacją także nie było tu problemów z wymienianiem taśmy co 15 minut czy zmianą operatora kamery. A co do Imaxowych filmów to tak reklamują ale dajmy spokój przecież to wszystko kicz- w życiu na dzień dzisiejszy nie będzie Ci biegała animacja po widowni. Tak to rozpowszechniają ale tych "gorszych filmów 3d" masz dosłownie 2-4 scenek taki poważniejszych z użyciem 3d. A co do avatara, no to już co innego- przynajmniej mi się tak wydaje Very Happy
a shrecka nie oglądałem w 3d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i powoli okazuje się, że hitu nie ma, ale za to "trudno sie było czegoś więcej spodziewać"...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tj



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 13

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Fabuła słaba jak na film James'a Cameron'a
2. Efekty DVDScr to shit ale film STWORZONY DO HD 1080p najlepiej Very Happy
3. Budżet 30m ponad tak to JA z tego miejsca pozdrawiam reżysera i resztę ekipy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat tu Uriel sie z tobą nie zgodzę ,Lamer26 ma racje zobaczyć ten film w TS to tak jakbyś polizał tort czekoladowy przez szybę .Obawiam się że nawet gdy wyjdzie na BleuRayu to nie będzie to samo .Ja sam widziałem w Imaxie w 3D i szczękę po filmie szukałem na podłodze Razz Faktycznie tylko jakośc wyświetlania napisów była słaba ale to chyba wada ekranów 3D bo taki sam problem miałem na Oszukać przeznaczenie 4 w 3D
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lamer26 napisał:
Żeby była jasność - nie sugerowałem, że wersja DVDRip cokolwiek pomoże.
*MOIM* zdaniem, rozreklamowanie avatara jako przełomu w kinematografii w kontekscie 3D już samo w sobie jest sporym nadużyciem, ale bez tego 3D to już w ogóle nie widzę w filmie nic nadzwyczajnego.
Może jestem uprzedzony, bo idąc do kina pierwszy raz w życiu na film 3D spodziewałem się fajerwerków a tymczasem zobaczyłem napisy 3D i trochę robaczków chodzących po drzewach.

niemniej przyznaję, że jestem ciekaw, co takiego nadzwyczajnego i rewelacyjnego jest w tym filmie oglądanym w formie TS?


fakt lamer
przelomu z tego filmu nie bedzie
za taka kasę spodziewałem się czegoś innego a tymczasem film jak wiekszosc innych
nie powalil na ziemie, nie zachwycil ale lipą też nie był

zgodze sie tez z urielem ze niestety zeby powiedzic conieco o filmie wcale nie trzeba miec dvdripa czy tez efektow 3D
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
medievil



Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 14

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio wyszła wersja blue-ray sugeruje zobaczyć ten film w pełnej krasie efektów specjalnych z dobrym nagłośnieniem i dużym ekranem.

Film jest wart obejrzenia, jeżeli nie było was w kinie to moim zdaniem po obejrzeniu jakiejś tam wersji TS ściągniętej z internetu nie jesteście w stanie wyrazić pełnej opinii o filmie.

Tak... fabułą przypomina trochę "Pokachontas" i wiele innych filmów czy też książek fabularnych. Ale Cameron przedstawił to z zupełnie innej perspektywy. Same efekty specjalne są sercem tego filmu, sami musicie przyznać że jest to pierwszy taki film pokazujący widzowi w wspaniały sposób w takich detalach i z taką odmiennością niż świat, w któym my żyjemy.

Jak już wspomniałem film miał za zadanie wciągnąć widza w to zjawisko a nie przedstawiać fabułę, która jak zwykle nie zawsze się wszystkim spodoba.

Na koniec chciał bym polecić ten film jeszcze tym, którzy tego filmu nie mieli okazji obejrzeć i zachęcam do spojrzenia na niego pod względem wizualnym.

PS. Nie uważam że efekty specjalne są ważniejsze od fabuły
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shinakol



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 23

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film jest genialny, aczkolwiek tylko i wyłącznie w wersji 3D. Jeżeli masz możliwość to obejrzyj w w/w wersji, gdyż dużo stracisz, kolosalna różnica. Jeżeli chodzi o normalny format, to film także podobał mi się. Jeden z Naj.. ale nie najlepszy film tego roq.
Pa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
izzy_b



Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podbijam, film jak najbardziej warty obejrzenia. Wielki rozmach, piekne scenerie, ogolnie filmik miły jak baśnie Disneya. Najbardziej w filmie podobala mi sie Natyri hehe zakochalem sie ;P

Ale przecenianie go jest nie na miejscu. Dobrze przynajmniej ze ten film jest dobry naprawde. Bo jakby byl gowniany to by przecenianie go bylo naprawde irytujace. Pamietam jak sie wszyscy napalili na "Jumpera" a ten film byl najwiekszym gownem dziesieciolecia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group