Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Napisy do filmów DVD5 i DVD9

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna (rozwiązane problemy)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pansand111



Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 19:42    Temat postu: Napisy do filmów DVD5 i DVD9 Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam dużo filmów tego formatu . Są zapisane jako folder plików VTS -Video Time Show)./ Filmy ściągane z różnych portali i deklarowane w nich jako filmy z napisami PL, jednak mój player (LG BD390) nie może ich odtworzyć.
nie są dostępne dla niego, jest odtwarzany dźwięk oryginalny.
Odtwarzając film na PC napisy są dostęne w tle filmu lecz nie jest odtwarzany dźwięk.
Natomiast wasz program nie potrafi znaleźć napisów dla tego typu folderu - niewłaściwe kryteria wyszukiwania. czy jest na to jakiś sposób?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 19:42    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie płyty są nagrane w złym formacie ,czyli jako dane a nie jako video .Format DVD jest naturalnym formatem dla odtwarzaczy stacjonarnych i jako taki nie powinno być z nim żadnych problemów ,jeśli takowe są to najczęściej jest to problem z nieprawidłowym ich nagraniem.
A tak powinien wyglądać prawidłowy obraz DVD:

A wnętrze pliku video_TS :


oczywiście może różnić się wartościami Vobów ale zasada jest dokładnie taka.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pansand111



Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 18:27    Temat postu: Brak odtwarzania napisów w filmie DVD Odpowiedz z cytatem

Witam
Dziękuję bardzo za odpowiedź
O ile dobrze zrozumiałem to plik filmu, który zładowałem z netu był żle sformatowany przez uploadera - załączam zdjęcia folderu Video (folderu Audio brak we wszystkich takich filmach )
Film ściągam skompresowanymi partami (.rar), a po rozpakowaniu właśnie tak wygląda.
Filmu nie muszę nagrywać na płytę, oglądam go w odtwarzaczu po LAN-ie z HDD w PC- który wtedy pracuje jako serwer.
Nic też nie zmienia gdy nagram go na płytę DVD jako plik przy pomocy Ashampoo i odtworzę w odtwarzaczu.
Film tego typu Odtwarzany jest częściami po ok 20min. widać kilku sekundowe przerwy przy zmianie części.
Starszy odtwarzacz (4 lata) wogóle niechce odtwarzać takich płyt
Z drugiej strony nie chce się wierzyć, że wszystkie tego typu filmy - a jest ich b. dużo - dostępne w sieci z informacją że są z napisami, są żle zgrane.
Gdzie tkwi błąd?
Pozdrawiam

[img]http://forum.napiprojekt.pl/userpix/226869_dsc00221_1.jpg
[/img][/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wciaż będę twierdził że problem jest po stronie źle wystawionego formatu DVD ,przyznam szczerze że nie miałem jeszcze do czynienia z takimi ekwilibrystykami jakie ty wyczyniasz z wysyłanie strumieni do odtwarzacza ale coś dziwnie mi to wygląda .Plik Audio nie jest konieczny czasami acz rzadko zdarzają się nagrane płyty bez tego folderu i działają.Moja rada jest taka,skompiluj w NERO plik dvd z któregoś z problematycznych filmów:

nagraj na płytę DVD i spróbuj go odtworzyć w jakimś inny odtwarzaczu dvd i daj znać czy pomogło .
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pansand111



Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję jeszcze raz - pomogło.
Mój błąd wziął się stąd, że nagrywałem VOB-y jako pliki na płycie DVD.
A to wzięło się z nagrywania jako pliki filmów .mkv, które są w tej postaci prawidłowo odtwarzane.
Nie wiem jakim programem - nie mam Nero - przekształcić pliki filmowe ISO do postaci filmu DVD na płytę.
Co do strumieni danych wysyłanych do playera, to ma on możliwość odtwarzania z plików ( po LAN , lub z pendrive'u po USB)
Zamiast zatem wypalać płyty wystarczy archiwizować płyty na HDD.
Jednak w przypadku VOB , BUP pliki te są odtwarzane z powyższymi mankamentami. Otwartym pozostaje pytanie czy możliwe jest kompilacja VOB etc. do plików takich jak filmy DVD, lecz przechowywanych na HDD.
Dziękuję raz jeszcze i proszę o sugestie w sprawie ISO
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie że udało mi się pomóc ale w ostatniej kwestii ci już nie pomogę,po prostu nigdy nie miałem okazji bawienia się tym sprzętem choć dużo o nim słyszałem ,w opracowaniach bije wszystko na głowę a to wzbudza szacunek .
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna (rozwiązane problemy) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group